plakat-2021

Tytuł projektu: Wdrożenie do działalności wyników prac badawczo-rozwojowych polegających na opracowaniu nowego produktu w branży piekarniczej

Głównym celem niniejszego projektu jest poprawienie sytuacji rynkowej Wnioskodawcy poprzez wdrożenie innowacji produktowej opracowanej przez jednostkę naukową. Pozwoli to na zaoferowane innowacyjnego na rynku produktu posiadającego cechy, na które występuje znaczące zapotrzebowanie – pieczywa o właściwościach prozdrowotnych.

Na zlecenie Wnioskodawcy Instytut Biotechnologii Przemysłu Rolno – Spożywczego im. Prof. Wacława Dąbrowskiego – czołowa w kraju jednostka zajmująca się badaniami w zakresie piekarnictwa – wykonał prace badawczo-rozwojowe mające na celu opracowanie nowego wyrobu – pieczywa o podniesionej zawartości substancji żywieniowych i prozdrowotnych.
Badania przeprowadzone zgodnie z koncepcją wnioskodawcy zakończyły się wynikiem pozytywnym. Uzyskano produkty cechujące się podniesioną wartością żywieniową, które jednocześnie posiadają wysokie walory organoleptyczne.

W celu wdrożenia nowego produktu i jednocześnie zapewnienia produktywności odpowiadającej na występujące zapotrzebowanie występuje konieczność zakupu linii do produkcji bułek. W wyniku realizacji projektu zostanie wdrożona innowacja produktowa. Nowy rodzaj pieczywa charakteryzuje się cechami prozdrowotnymi i zawiera więcej substancji odżywczych (w szczególności białka i błonnika), czym odróżnia się od obecnej oferty firmy, jak również od wyrobów dostępnych na rynku. Korzyści te osiągnięte będą przy zachowaniu wysokich walorów smakowych. Pieczywo opierać się będzie na naturalnych składnikach i naturalnych procesach (na bazie zakwasu piekarskiego).

Wartość projektu: 984 000,00 zł

Wartość dofinansowania: 440 000,00 zł

plakat-2021-parp

 

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

 

Przechwytywanie

 

Tytuł projektu: Opracowanie nowego produktu w branży piekarniczej

 

Celem projektu opracowanie nowego wyrobu – pieczywa o podniesionej zawartości substancji żywieniowych i prozdrowotnych. Realizacja prac B+R zostanie zlecona zewnętrznej jednostce badawczo-naukowej posiadającej odpowiednią wiedze doświadczenie i wyposażenie pozwalające na zrealizowanie tego celu.

 

Przeprowadzone prace B+R będą składać się z następujących elementów:
– Wybór rodzaju i poziomu dodatku do pieczywa
– Optymalizacji technologii wybranych wariantów/wariantu pieczywa
– Badania pieczywa otrzymanego zgodnie z opracowaną receptura i technologią w celu weryfikacji ustalonych parametrów technologicznych, właściwości organoleptycznych i wartości odżywczej oraz potwierdzenia jakości w ocenie konsumenckiej

 

Przeprowadzone badania pozwolą na opracowanie produktu w precyzyjny sposób dopasowanego do występujących na rynku trendów (wprowadzenie innowacji produktowej). Nowy rodzaj pieczywa charakteryzował się będzie cechami prozdrowotnymi i zawierał będzie więcej substancji odżywczych, czym odróżniać się będzie od obecnej oferty firmy, jak również od wyrobów dostępnych na rynku. Korzyści te osiągnięte będą przy zachowaniu wysokich walorów smakowych. Pieczywo opierać się będzie na naturalnych składnikach i naturalnych procesach (na bazie zakwasu piekarskiego)
Projekt ma co najmniej neutralny wpływ na realizację zasad horyzontalnych Unii Europejskiej wymienionych w art. 7 i art. 8 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1303/2013 z dnia 17 grudnia 2013 r.

Wartość projektu: 79 950,00 zł

Wartość dofinansowania: 55 250,00 zł

 

 

 

 

Przechwytywanie

 

Tytuł projektu: Wdrożenie nowej generacji produktów w branży piekarniczej

 

Celem projektu jest wdrożenie do produkcji innowacyjnego wyrobu opartego na wynikach przeprowadzonych prac badawczo – rozwojowych zleconych przez Wnioskodawcę. Realizacja projektu przełoży się na znaczne korzyści rynkowe, jakie w wyniku jego realizacji osiągnie firma. Umocni ona znacząco swoją pozycje konkurencyjną oraz zwiększy swój potencjał rozwojowy.

 

W ramach realizacji projektu zakupione zostaną środki trwałe – urządzenia konieczne do rozpoczęcia produkcji nowego produktu – nowego typu pieczywa. Pozwoli to na pełne wykorzystanie istniejących na rynku szans oraz realizację założonych w projekcie celów i rezultatów. W ramach projektu zakupiony więc zostanie kompletny park maszynowy konieczny do wdrożenia nowej linii produktów. Będą to produkty o zupełnie nowych na rynku właściwościach w zakresie kluczowych cech. Dzięki implementacji wyników przeprowadzonych prac badawczo – rozwojowych (przeprowadzonych na zlecenie Wnioskodawcy przez Instytut Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego z Warszawy) powstanie pieczywo różniące się od występującego na rynku pod względem smakowitości, większej wilgotności miękiszu oraz przedłużonego utrzymania się zapachu chlebowego. Są to kluczowe w branży parametry pozwalające na zdecydowane wyróżnienie się na tle konkurentów – w szczególności innych piekarni oferujących wysokojakościowe produkty naturalne. Nowa linia produktów wyróżniać się będzie od tych produktów i stanie się bazą dla budowania przez przedsiębiorstwo Piekarnia Tomasz Nosek trwałej przewagi konkurencyjnej.

 

Projekt ma co najmniej neutralny wpływ na realizację zasad horyzontalnych Unii Europejskiej wymienionych w art. 7 i art. 8 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1303/2013 z dnia 17 grudnia 2013 r.

Wartość projektu: 3 404 964,72 zł

Wartość dofinansowania: 1 384 132,00 zł

 

 

 

 

plakat_A3_spad_2mm_EDIT

Wyniki postępowania ofertowego nr 1 2017
pobierz >> PDF

Wyniki postępowania ofertowego nr 3 2017
pobierz >> PDF

Wyniki postępowania ofertowego nr 4 2017
pobierz >> PDF

Tytuł projektu: Opracowanie nowych produktów w branży piekarniczej:

Celem projektu jest wzrost innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstwa poprzez przeprowadzenie prac badawczo – rozwojowych mających na celu znaczące ulepszenie produktów oferowanych przez przedsiębiorstwo Piekarnia Tomasz Nosek.

W ramach realizacji projektu zrealizowane będą badania obejmujące następujące elementy:

– opracowanie nowego typu zakwasu z udziałem kultur starterowych, będącego bazą wypieku pieczywa pszenno-żytniego wraz ze stworzeniem pełnej procedury produkcyjnej w skali mikrotechnicznej

– opracowanie nowego typu startera fermentacji do produkcji pieczywa pszennego wraz ze stworzeniem pełnej procedury produkcyjnej w skali mikrotechnicznej

– opracowanie nowego typu startera fermentacji do produkcji ciasta słodkiego
W wyniku tych działań opracowane będą wyroby charakteryzujące się wyższymi parametrami w zakresie smakowitości, większej wilgotności miękiszu oraz przedłużonego utrzymania się zapachu chlebowego (co najmniej 3 dni). Badania będą obejmować analizy laboratoryjne w zakresie parametrów fizykochemicznych a także sensorycznych wszystkich opracowanych produktów.
Badania obejmować będą również dostosowanie opracowanej technologii produkcji pieczywa do warunków zakładu produkcyjnego
Wykonane będą również zgłoszenia patentowe na wszystkie sposoby wytwarzania ciast i wyrobów końcowych.

Projekt ma co najmniej neutralny wpływ na realizację zasad horyzontalnych Unii Europejskiej wymienionych w art. 7 i art. 8 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1303/2013 z dnia 17 grudnia 2013 r.
Wartość projektu: 114 390,00 zł
Wartość dofinansowania: 83 700,00 zł